Oto Haber

Yerli Otomobilin Akıllı Özellikleri

TOGG tarafından paylaşılan video yerli otomobilin özelliklerini anlatıyor.

Her gün Twitter üzerinden yerli otomobil’e ait detaylar paylaşan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, şimdi de oluşturmak istediği akıllı yaşam vizyonunu bir animasyonla anlattı. TOGG’un “Otomobili; sizi dinleyen, sizi öğrenen, sizinle bütünleşen, bu sayede hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürüyoruz.” ifadelerinin kullanıldığı paylaşımda yerli otomobildeki asistanın yetenekleri gösterildi.

Türkiye’nin otomobilinin tanıtımı esnasında ön plana çıkarılan özelliklerin başında, diğer cihazlar ile iletişim kurarak bir ekosistemi yönetebilir olması geliyordu. Tesla’nın araçları ile benzer şekilde internet üzerinden güncelleme alacak olan yerli otomobilin evinizdeki akıllı cihazlar ile iletişim kurabileceği açıklanmıştı.

TOGG tarafından paylaşılan animasyonda, evinden çıkan ve işe giden bir kişinin otomobildeki akıllı sürüş sistemine verdiği sözlü komutların yerine getirilişi gösterildi. Filmde, otomobilin, nesnelerin interneti teknolojisine sahip olmasının altı çizildi. Animasyonda ayrıca otomobilin, aracı kullanan kişinin ruh halini de sensör ve kameralar sayesinde anlayabileceği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.