Oto Haber

Yeni Skoda Super B Türkiye’de Satışa Sunuldu

Makyajlı Super B hurda teşvikli indirimli fiyatları ile çok iddialı

Tanıtımı geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan ve birkaç ay önce de Avrupa pazarlarına sunulan makyajlı Skoda super b sonunda Türkiye yollarına da çıktı. Üç motor seçeneğine sahip olan araçta beş farklı donanım seçeneği sunuluyor.

Ön bölümde yeni LED farlar, farklı bir panjur ve LED sis farlarının eklendiği dinamik tasarımlı tamponla fark yaratan otomobilde yeni jant tasarımları ve gövde rengi opsiyonları sunuluyor. Arka bölümde marka logosunun yerini “Skoda” yazısı alırken LED stopların iç tasarımları ve tampon rötuşlanmış.

İç mekana geçildiğinde dijital gösterge tablosu ve diğer Volkswagen grubu modellerinde de kullanılan yeni bilgi-eğlence ekranlarıyla dikkat çeken otomobilin Comfort, Premium, Prestige, Elite ve Laurin & Klement Crystal isimli beş donanım paketi bulunuyor.

1.5 litre hacimli benzinli ve 1.6 litre hacimli dizel motorların yanında 2 litre hacimli dizel motorla da sunulan superb’in bu seçeneği 190 beygir güç, 400 Nm tork üretebiliyor ve dört tekerlekten çekiş sistemini standart olarak sunuyor. Ayrıca Laurin & Klement Crystal paketi de sadece bu üniteyle birlikte sunuluyor.

Diğer üniteler de önceden tanıdık. Her ikisi de 250 Nm tork üretebilen motorlardan benzinli olanı 150, dizel olanıysa 120 beygir gücünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.