Oto Haber

Yeni Hyundai i20 Böyle Görünecek

Lansman mart ayında yapılacak.
Daha dün casus fotoğraflarını paylaştığımız yeni nesil Hyundai i20, üretime hazır görünen parçalarına rağmen üzerinde taşıdığı yoğun kamuflaj ile bizleri şaşırtmıştı. Belli ki şaşırmakta haklıymışız çünkü Koreli marka, süpermini modelinin lansmanını mart ayının başında Cenevre’de yapacağını duyurdu.

Tanıtım tarihi açıklamasını bir dizi tasarım eskiziyle süsleyen Hyundai, yeni Sonata ile başlatılan “Sensuous Sportiness” adlı tasarım dilinin i20’de nasıl duracağını da aşağı yukarı göstermiş oldu. Genel olarak son derece şık bir i20 ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi bu tür çizimler gerçekte karşılaşacağımıza göre abartılı olur. Kaldı ki yeni i20’nin arka kısmı dijital karelerde oldukça büyük görünüyor. Yine de Hyundai, hâlihazırda piyasada olan i20’ye göre biraz daha eğimli çizgiler taşıyacak yeni modelinde de geleneksel hatchback formundan çok uzaklaşmayacaktır.

Biri dijital gösterge paneli, diğeri multimedya sistemi için olan iki 10.25″ boyutlu ekran ile geleceği duyurulan yeni i20’nin kabinindeki malzemelerin kalitesi de artacak. Böylece Hyundai, aracı Volkswagen Polo, Ford Fiesta gibi segmentin üst sınıf temsilcileriyle yarışacak hâle getirmeyi planlıyor.

Henüz motor konusunda resmi bir açıklama yok ancak casus fotoğrafları paylaştığımız haberde söylediğimiz gibi yelpaze büyük ölçüde 1.0 T-GDI, 1.2 ve 1.4 MPI motorlardan oluşacaktır.

Yeni i20’nin lansmanı, mart ayının başında 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.