Oto Haber

Yeni BMW M3 G80 Kameralara Yakalandı

Aracın düz vites versiyonu Nürburgring’de test edilirken yakalandı.

Otonom araçların etkisinin arttığı şu zamanlarda birçok kişi performans odaklı spor araçların manuel şanzımandan ayrılmaması gerektiğini düşünüyor. BMW de aynı görüşü savunan firmalardan. Bavyeralı üreticinin M performans departmanının başındaki isim Markus Flasch, yeni M3’ün manuel şanzımanla sunulacağını doğrulamıştı.

Her ne kadar düz vitesli versiyon doğrulanmış olsa da yeni M3 şimdiye kadar manuel şanzımanla test edilirken hiç görüntülenmemişti. Nürburgring’de Carspotter Jeroen’in objektifine takılan prototip ile manuel vitesli M3 ilk kez görüntülenmiş oldu.

Manuel şanzıman dışında, yeni M3’ün bazı diğer detayları da doğrulandı. BMW M patronu, ateşli 3 Serisi’nin yeni S58 motorla sunulacağını açıklamıştı. X3 M ve X4 M modellerinde de görev yapan 3.0 litrelik çift turbolu altı silindirli ünite, 479 bg güç ve 600 Nm tork üretiyor.

Bunun dışında modelin, 510 bg gücünde ateşli bir Competition versiyonun da sunulacağı biliniyor. Otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık dört saniyede tamamlayacak. xDrive dört çeker sistemi ve çift kavramalı otomatik şanzıman da seçenekler arasında yer alacak.

Yeni BMW M3 G80, 2020 yılının sonlarında doğru üretim bandına çıkacak. Aracın lansmanı ise 2021 yılında yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir