Trafik Sigortası

Trafik Sigortasını Nasıl Satın Alabilirim?

Trafik sigortası fiyatları her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir. Bu nedenle birden fazla sigorta şirketini karşılaştırmanız doğru olacaktır. Aracınıza sunulacak prim tutarı araç türüne, il ve hasar basamağına göre belirlenen tavan fiyatını geçmemesi şartı ile serbest olarak belirleniyor. Kaza anında hem zarar görmemek hem karşı taraf ve karşı tarafın sigorta şirketi ile karşı karşıya gelmemek adına trafik sigortanızı yaptırın, mevcut bir trafik sigortanız varsa poliçenizi yenileme zamanını geciktirmeyin.

Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde işlem yapılır (bağlanır). Her araç sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve sigorta süresi sona ermeden yeniletmekten sorumludur.

Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Yani bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Araç anında trafikten men edilir. Bunun sonrasında aracı geri almak pek kolay değildir. Aracı almak için trafik sigortasının mutlaka yapılması gerekir. Aracın bulunduğu otoparka gidilerek görevli memurlara durum haber verilir. Belgenin tebliğ edilmesi şarttır. Bundan sonra da araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir. Aracın otoparkta kaldığı her gün için de otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri