Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Neden Zorunludur?

Trafik sigortası sadece ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Olası kaza hallerinde üçüncü kişileri korumak esastır. Poliçesi olmayan veya yenilemeyen kişilere cezai işlem uygulanmaktadır. Maddi zararlar, sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm teminatı zorunlu trafik sigortasının ana teminatlarıdır. Ayrıca Risk grubu ve Kullanım şekline bağlı Asistans teminatı, Mini onarım, Sigara yanığı, Hukuksal koruma gibi ek teminatlar isteğiniz doğrultusunda verilmektedir.

Bir kaza halinde karşı tarafa vereceğiniz maddi ve bedeni zararları, belirli sınırlamalar içerisinde karşılayan sigorta türüdür. Kara yolları trafik kanunu gereğince her yıl yenilenmesi zorunludur. Poliçe sahibinin alacağı zararları karşılamaz.

Herhangi bir can kaybı olması durumunda ölenin yakınlarına verilmesi gereken miktar, yaralanma olması durumunda hastane masrafları için ödenecek miktardan farklıdır. Aynı şekilde sadece maddi hasar olması durumunda da ödenecek rakam farklılık gösterir. Böyle durumlarda ödenecek miktar her sene değişmekte ve böylece her sene ödenecek primlerde de değişiklik olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri