Araba Hakkında

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni araç alırken öncelikle iyi araştırmalısınız. Yeterince araştırma yapmadan alacağınız araçlar ileride pişman olmanıza neden olabilir. Araçta olması gerektiğini düşündüğün donanımları kafanızda belirleyin. Kullanım şeklinize ve sıklığınıza göre dizel veya benzinli motor araç tercih edebilirsiniz.

Test sürüşlerine katılmanız, almak istediğiniz aracı daha yakından tanımanıza yardımcı olacaktır. Sıfır km aracınızla buluşmanın heyecanıyla gözünüzden kaçabilecek şeyler olabilir. Öncelikle aracınızın teslimatını aceleye getirmemeye çalışın. Bu hususu biraz daha açacak olursak; size anahtarınızın eliniz tutuşturulup sizi hızlı şekilde güzel dileklerle uğurlamaya çalışmalarına izin vermeyin.

Özellikle o markayı ilk kez kullanacaksanız mutlaka temel özellikleri hakkında bilgi almanız gerekiyor. Bunlar farın, sileceklerin, sinyalin, selektörün, dörtlü ikaz ışıklarının ve viteslerin kullanımı vs. gibi mutlaka bilinmesi gereken özelliklerdir. Bazı firmalarda satış adetleri fazla olduğu için bu iş aceleye getirilip, müşteri yeterince bilgi sahibi edilmeden araç teslim edilmektedir. Siz araç sahibi olarak çok aciliyetiniz olmadığı sürece kesinlikle aracı en kısa sürede teslim alma yoluna gitmek için ısrarda bulunmayın. Bırakın size teslimat zamanı için randevunuzu versinler. Randevunuzda gelin ve aracınızın özelliklerini mutlaka çok iyi bir şekilde dinleyin gerekiyorsa video çekimi yapın. Mümkünse aracınızı teslim almadan önce müşteri temsilciniz ile ya da teslimat görevlisiyle birlikte ufak bir test sürüşü yapın.

Her şey yolundaysa artık aracınızı güle güle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.