Gündem

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği
Piezo burun estetiği, modern estetik alanında uygulanan en sıra dışı uygulamalardan birisidir. 1980’li yıllara uzanan bir geçmişe sahip olan bu estetik uygulaması, klasikleşmiş uygulamalardan birisidir. En temel özelliği ise bu yöntemin kesinlikle cilt dokusu üzerinde herhangi bir tahribata yol açmadan uygulanabiliyor olmasıdır. Hem fiziksel hem de kimyasal bir tahribata cildin maruz kalmasına yol açmadan uygulanabiliyor olması sayesinde hem başarılı hem de hızlı sonuçların elde edilebilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de günümüzde burun estetiği alanında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaktadır. Piezo burun estetiği yöntemi aslında adından da anlaşıldığı üzere İtalya merkezli çıkışa sahiptir. 1980’li yıllarda İtalyan estetik cerrahları tarafından geliştirilmiştir.
Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo burun estetiği tekniğinde standart şekilde ciltte herhangi bir tahribata yol açmadan ve kimyasal nitelikte olumsuzluklar oluşturmadan yapılan bir burun estetiğidir. Bu yöntemde doğrudan ses dolguları ile şekillendirme sağlanmaktadır. Bunun için özel ses dalgaları vasıtası ile yüzdeki kemikleri kesilmesi ve şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca kıkırdak ve burun dokusunun herhangi bir zarar görmeden burundaki form bozukluklarının düzeltilebilmesi de mümkündür. Günümüzde global ölçekte tıbbın farklı branşlarından uzmanlar tarafından kemiklere yönelik yapılacak tüm müdahalelerde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle çekiç ve kesik gibi unsurların kullanıldığı kapsamlı cerrahi operasyonların oluşturabileceği tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. Bu şekilde cerrahi müdahalelerin söz konusu olmaması da hem daha kolay uygulanabilmesine hem de çok daha kısa bir iyileşme sürecinin söz konusu olmasına yardımcı oluyor.
Piezo burun estetiği tekniği ile yapılan burun estetiği uygulamaları sonrasında hastanın burun bölgesinde neredeyse gözle görülemeyecek düzeyde bir morarma veya şişlik oluşması söz konusu oluyor. Dolayısı ile çok ciddi bir cerrahi operasyon olan diğer burun estetiği tekniklerinin oluşturduğu ameliyat sonrası ciddi travmalarında sona erdirilmesi mümkün oluyor. Bu özellikleri sayesinde de günümüzde burun formu ile ilgili sağlık veya psikolojik etkenlerden kaynaklı şikayetleri bulunan kişilerin burun estetiğini gönül rahatlığıyla ve endişe duymadan yaptırabilmesi mümkün oluyor.
Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Günümüzde gelişmiş estetik ve plastik cerrahisi teknolojisi sayesinde anestezik ve cerrahi müdahalelere gerek olmadan bile tüm burun formlarının ideal ve uygun duruma getirilecek şekilde düzeltme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Daha önceki yöntemlerde burun estetiği için burunda bulunan kemikler kırılacak şekilde müdahalelerde bulunuyordu. Ancak günümüzde Piezo burun estetiği uygulamaları ile birlikte bu tip durumlardan uzaklaşılıyor. Bu burun estetiği tekniğinde burundaki kemiklerin kırılmasına gerek olmadan estetik uygulaması gerçekleştirilebiliyor. Bunun için ultrasonik dalgalar ile burunda şekil verme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde diğer burun estetiği ameliyatlarına göre çok daha minimum olumsuz etkiler ve semptomlar ile burunun istenen görünüme kavuşabilmesi sağlanabilmektedir.
Piezo burun estetiği uygulamaları açık burun estetiği ameliyatı ve kapalı burun estetiği ameliyatı şeklinde iki ana yapıda uygulanmaktadır. Açık burun ameliyatı ise diğer yönteme göre çok daha yüksek başarı yüzdesiyle daha çok tercih ediliyor. Op.Dr. Altuğhan Cahit Vural tarafından da Piezo burun estetiği uygulaması burun estetiği alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu teknikle burun estetiği yaptırmak istiyorsanız en güvenilir ve en başarılı çalışmalar için www.cahitvural.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.