Oto Haber

Özil Etkisiyle Lucien Favre’nin Kararında Değişiklik

 

Sezon öncesinde kadro çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe önceliğini teknik direktör arayışına vermiş durumda. Önceden Fenerbahçe’nin teklifine hayır diyeceği söylenen teknik direktör Lucien Favre kararını değiştirdi.

Teknik direktör bulma çalışmalarını tamamlamak isteyen Fenerbahçe Favre’den  sevindirici bir haber aldı. kulübün koşullarını planlarını ve futbolcu yapısını  dinleyen teknik adam Mesut Özil’in de etkisiyle olumsuz kararından vazgeçti. Geçtiğimiz sezon sportif direktör iken sezon ortasında takımın başına geçen Emre Belözoğlu’nun ardından Ali Koç yabancı bir hoca ile çalışma sinyalleri vermişti.

Favre’yi Etkileyen Neydi?

 

İsviçre asıllı teknik direktör Lucien Favre,  kendisi ile Fenerbahçe söylentileri ilk çıktığında direkt olarak hayır cevabı vermeyi düşünüyordu. . Noktabet

Ancak kendisine gösterilenlerden sonra bu teklife daha olumlu bir şekilde yaklaşmaya karar verdi. Kulüp tarafından teknik adama başarılı bir proje tanıtımı, kadro tanıtımı ve hedef planlaması gösterildi. Bu da teknik adamı etkileyen en önemli konuydu.

Favre’den Özil’e Yoğun İlgi

 

Fenerbahçe’nin Yıldız futbolcusu Mesut Özil tecrübeli teknik adamın oldukça ilgisini çekti. Oyuncunun kulüpte kalıp kalmayacağı ile ilgili sorular soran ve onun kalmasının öneminden bahseden Favre, Gustavo ve Sosa gibi tecrübeli oyuncular hakkında da bilgi edindi.

Fransa ve Almanya’da oldukça tanınan bir teknik direktör olan Favre,  henüz kendisine uygun bir takım bulamaması nedeniyle Fenerbahçe ile anlaşabilir. Fenerbahçe kamp çalışmaları öncesinde bu işi resmiyete kavuşturmayı planlıyor.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri