Gündem

Masöz İstanbul Nedir ve Aslında Nasıl Çalışır?

Masöz İstanbul Nedir ve Aslında Nasıl Çalışır?

Bir masaj terapisi seansının süreci oldukça basittir. Terapist önce danışanın ihtiyaçlarını, ağrıları veya üzerinde çalışmak istedikleri diğer alanlar hakkında sorular sorarak değerlendirecektir. Daha sonra Masöz İstanbul, üzerinde bir masaj tekniği uygulamak için müşterinin vücudunu hareket ettirmek için izin isteyecektir. Terapist daha sonra bu tekniği müşteri üzerinde uygulamak için ellerini veya köpük rulo gibi diğer araçları kullanacaktır. Son olarak, bu tekniği bitirdikten sonra, terapist gerekirse başka bir teknik için izin isteyecektir.

Ağrıyı Gidermek için Tıbbi Bir Tedavi Olarak Masaj

Masaj, ağrıları dindirmek ve sağlığı geri kazandırmak için yüzyıllardır kullanılan tedavi edici bir yöntemdir. Son on yılda, Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler terapi şekli haline geldi.

Masaj, ağrıyı azaltmaya ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olabilecek etkili bir tedavidir. Ayrıca kasları gevşetmeye ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur.

Tıbbi bir tedavi olarak masaj yeni değildir, ancak son zamanlarda ağrıyı gidermedeki ve sağlığı iyileştirmedeki etkinliği nedeniyle daha popüler hale gelmiştir. Masaj terapisi, hem eğitimli terapistler tarafından hem de profesyonel eğitim almış veya almamış hastaların kendileri tarafından yapılabilir.

Ruh Sağlığı Durumlarında İlaca Alternatif Olarak Masaj

Masaj, depresyon, anksiyete ve TSSB gibi zihinsel sağlık durumlarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılabilen tamamlayıcı bir terapidir.

Masajın ruh hali, kaygı ve stres seviyeleri üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir. Ayrıca uykusuzluk ve yorgunluk tedavisinde de etkili olduğu gösterilmiştir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir