Motor Sporları

Marquez, Motorundan Oldukça Memnun

Marc Marquez, 2019 Honda MotoGP motosikletini sürmenin zor olmasına rağmen, selefinden daha hızlı olduğu için onu rahatsız etmediğini söyledi.

Marquez, bu yıl altıncı sürücüler şampiyonluğunu kazanmayı başardı ve kararının en iyi şampiyonluğunu kazandığını dile getirdi.

Bununla birlikte Honda’dan takım arkadaşı Jorge Lorenzo’nun yanı sıra LCR Honda sürücüsü Cal Crutchlow kötü bir yıl geçirdi.

Hem Lorenzo hem de Crutchlow, mevcut motosikleti sürmeni daha zor olduğunu ve geçen yılki motosikleti tercih edeceklerini söylediler.

Ancak Marquez, “Bazı açılardan 2018 motosikletinin motoru daha kolaydı, ancak tur dereceleri 0.2 veya 0.3 saniye daha yavaştı.”

“Daha kolay mı yoksa daha hızlı bir motosiklet mi istediğinizi bilmelisiniz. Motosiklet daha hızlı olduğu sürece zor olması umrumda değil.”

“Gücü korumak isteyen ilk kişi elbette benim ama aynı zamanda daha fazla çekiş gücü ve daha pürüzsüz bir motor var. Tüm Honda’ya sürücülerinin söylediği şey bu. Diğer tarafta Honda motoru, 2013’te buraya geldiğimden beri aynı ve şimdi değişen bir şey yok.” dedi.

Diğer tarafta Crutchlow, 2020’de durumun değişmesini umuyor.

“Dünyadaki en iyi motosiklete sahip olsanız ve 40 saniye farkla kazansanız bile hâlâ motosikleti geliştirmeye çalışırsınız. Durum aslında bu kadar basit. Bu yüzden Honda’nın bu yöne doğru gitmesi gerekiyor. 2020 motosikletini Brno’da test ettim ve mevcut motosikletten daha iyiydi. Ama Misano’da test ettiğimde avantaj hissetmedim. Yine de bu normal.”

“Olumlu veya olumsuz şeyler üzernde çalışmalı ve geri bildirimler vermelisiniz. Yıl sonunda test etmek ve motosikleti geliştirmek için geri bildirimler vermek için sabırsızlanıyorum.”

“Ama motosikleti daha istediğimiz gibi yapmak için mümkün olan her şeyi yapıyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.