Oto Haber

Makyajlı Audi Q2 Kameralara Yakalandı

Audi’nin küçük crossover modeli Q2, kış testi yaparken objektiflere yakalandı. Hoş A1 citycarver’ın gelişiyle beraber “en küçük yerden yüksek Audi” unvanı artık Q2’de değil ancak Ingolstadtlı marka, Cabrio versiyo üretime giren volkswagen T-Roc’un teknik ikizini makyajlamaya hazırlanıyor.

Ön ve arka bölüme kamuflaj uygulayan Audi, Q2’nin tamponlarını elden geçirecek. Fotoğraflara bakılırsa LED gündüz sürüş elemanları yenilenen farlar da güncel Ingolstadtlı modellere benzerlik gösteriyor. Stoplar kamuflajsız ve hâlihazırda piyasada bulunan modelden farklı görünmüyorlar ancak son testlere kadar burada grafikleri elden geçirilmiş lambalar bizi karşılayabilir.

Casuslarımız kabinin fotoğrafını çekememiş ancak karelerin bazılarında Q2’nin makyajdan sonra da tablet tarzı bilgi eğlence sistemi ekranını kullanmaya devam edeceğini görebiliyoruz. Audi, yeni nesil modellerde geçtiği konsola gömülü monitör uygulamasını makyajlı A4’te de kullanmamıştı; yani bu pek de şaşırtıcı bir durum değil.

Audi Sport’un Q3 RS Sportback ve SQ8 / RS Q8 gibi modellerle genişlettiği ateşli SUV yelpazesinde Q2’nin de bir temsilcisi var: 300 bg gücündeki, Volkswagen T-roc R’ın daha premium versiyonu SQ2. Peki RS Q2’yi görür müyüz? Onu bilemiyoruz. Alman üretici, makyajlı Q2’nin örtülerini önümüzdeki sene içinde kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.