Oto Haber

KÖPEKLERDE MUTLULUK BELİRTİLERİ

Köpek satışı sitesinden aldığımız köpeklerde sahiplerine karşı yapmış oldukları yani sahiplerinin onları sevgisi doğrultusunda köpeklerinde vermiş olduğu karşılıkları inceliyoruz.

 

Köpekleri mutlu olduğunda şu belirtileri şu hareketleri yaptığı zaman anlayabiliriz. Bizim bu anda hayvanları dikkatli bir şekilde gözlemlemek izlemek olacaktır.  Ancak bu şekilde hayvanın bize karşı yapmış olduğu olumlu tepki iyi anlayabiliriz.

 

KÖPEKLERDE MUTLULUK BELİRTİLERİ

Devamlı kuyruklarını sallaması

Kuyruk sallama duygularını şu şekilde ifade edebiliriz. Sadece mutlu olduğunu değil sinirli olduğunu da ifade eden bu hareket davranışını birbirinden ayırt etmek çok önemlidir. Sokakta gördüğümüz bir köpek kuyruk sallıyorsa onu mutlu zannederek yanına yaklaştığımız zaman bize de karşı son derece saldırgan bir tepki ile karşılaşabiliriz İşte bu nedenle hayvanların bu hareketini doğru algılayabilmek için sizlere şu tekniği öğrenebilmek adına konumuza ekleme gereği duyduk. Ev köpeklerin kulakları dik değilse ve yüzü gülümsüyor kuyruk sallıyor ise bu onun onun için mutlu olduğunun ifadesidir.  Eğer kulakları kalkık yani dikse ve aynı şekilde gözlerinde de sert bir bakış yapıyor ise bu durumda ise o hayvanın sinirli olduğunu ifadesidir. Şu an için burada yazdığımız duygulara göre hayvanın o anki halini tespit edip ona göre davranmanız çok önemlidir.

 

Sahibi ile oyun oynamak istemesi

Bir köpek sahibi olduğunuzda ve ona belli belli bir zaman geçirdiğini zaman hayvanın sizi gördüğü zaman zıplayıp bacaklarımıza yani pantolonumuz a sürtünüyor ise bu hayvanın olan için bizlerle oyun oynamak İstediğini elde ettiğini ve bizi gerçekten sahibi olarak gördüğünü ifade eden önemli davranışları arasında yer almaktadır. Bu hareketlerin köpekte başka ifadeleri de belli eder. Örneğin bizimle beraber gerçekten kendisini güvendiği hissettiğini de aynı şekilde yansıtmış olur.Filmler üzerinden de sıklıkla gördüğümüz elimize bir top veya sopa varsa ve onu attığımız zaman hayvanın onu getirmesi onun için önemli bir oyun anlamına geliyor. O nedenle köpek ile den zaman geçirmemiz çok önemlidir. Onun açısından hem bizim açımızdan oldukça pozitif bir etki sağlayacağından hiç şüphemiz olmaması gerekir.

 

Sırt üstü yatarak hareket etmesi

Köpeklerin bir diğer hareketlerinden biri de mutlu oldukları zaman sırtüstü yatarak sahiplerinin onların karım bölgelerini ovalamasının istemesidir. Bu hareket ile de aynı şekilde köpeklerin sahibinin sevdiğini ve benimsediğini ifade eden ve kendisinin de sahibinin yanında güvende olduğunu beden diliyle ifade ettiği bir durumdur. İstanbul köpek satışı sayfasında gördüğümüz videolar üzerine aynı davranışı bizde görürsek bu durumda köpekten sırt üstü yatıp sahibi onu karın bölgesini okşadığı zaman hayvanda hırıltılar çıkarsa onun oturup belirtilerini ifade etme biçimi olduğuna hiç unutmamamız gerekir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri