Oto Haber

KIA Kendini Yenilemeye Hazırlanıyor

KIA logosunu mu değiştiriyor?

Bildiğiniz gibi Volkswagen, uzun yıllardır kullandığı logosunda değişiklik yapmaya karar vermişti. Görünüşe göre KIA yakın gelecekte benzer bir hamle yapacak.

26 Kasım 2019’da Kore Fikri Haklar Bilgi Servisi’ne (KIPRIS) başvuru yapan KIA, logoyu hem kırmızı, hem de siyah olarak dizayn etmiş. Kayıt tarihi ve onay tarihi bölümleri boş olan belgeye göre henüz bu durum yetkililerden onay almamış. Aslına bakarsanız KIPRIS’taki bilgilere göre KIA, bu iki tasarım çalışması için 19 Temmuz’da işlemleri başlatmış.

Volkswagen’in logosu küçük bir modifikasyon görürken KIA, oldukça farklı bir yol izlemişe benziyor. Yeni de olsa bu amblem göze tanıdık gelmiş olabilir zira 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen imagine by KIA konseptinde yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz logonun aynısı vardı. Tek fark, konseptte bu logonun beyaz ve aydınlatmalı olmasıydı.

Peki bu logolar, KIA’nın tüm modellerinde kullanılacak mı? Koreli üretici, iddialara göre yeni amblemi yalnızca hibrit ve EV modellerde göreceğiz. Ne olursa olsun, tasarım konusunda ciddi atılımlar yapan markanın hâlihazırda çok “düz” logosu durumu biraz bozuyordu.

Son olarak Stinger’ın Güney Kore’deki versiyonunda “E” harfinin yer aldığını, Mohave’nin de kendine ait bir logo taşıdığını hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir