Gündem

Keçe Saksı

Keçe Saksı

Dikey tarım uygulamalarının gündem olduğu son dönemlerde keçe saksılar bu alanda iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Şehir hayatının insanı topraktan ve doğadan uzaklaştırması, tarım alanlarının daralması gibi olumsuzluklar keçe saksılara ilgiyi artırıyor. Balkonların ve terasların duvarlarında bile keçe saksılık modelleri ile çiçek, meyve, sebze üretimi yapılabilir.

Keçe Saksı firmasının istenen ölçülerde saksı hazırlayabilmesi sayesinde bir balkon duvarının tamamı bir bütün olarak üretim alanı olabilir.

Keçe Saksı Avantajları Nelerdir?

Keçe saksıların en önemli faydası dikey tarıma imkan vermesidir. Geniş tarım alanlarına ihtiyaç duyulmadan toprakla uğraşmak insanlar için bir terapi niteliğindedir. Balkonlarda açan çiçeklerin, meyve ve sebzelerin görsel güzelliği e bir mutluluk kaynağıdır.

Keçe duvar saksısı bir kez yapıldıktan sonra uzun yıllar kullanılabilir. Her mevsim Farklı bir fide dikilerek yetiştirmek de mümkündür. Bu yönüyle kendini çabuk amorti eden saksılarla aile bütçesine katkı sunulabilir.

Saksıların yüksekte tutulması nedeniyle toprak hava ile kolayca temas eder. Bu sayede toprağın havalanması için çapa yapmaya gerek kalmadan bitkiler serpilip büyür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.