Gündem

İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

İşçi sağlığının ve çalışma güvenliğinin sağlanabilmesi için kanun düzenlemesi yapılmıştır. Tüm işletmelerin, işleyiş türlerine göre belirlenen iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması istenmektedir. Firma vermiş olduğu sertifikasyon hizmetleri ile işletmelerin ISO 45001 standardı iş sağlığı yönetim sisteminin belgelendirmesinin yapılmasını sağlıyor. İşletmeler, yapılan denetimler ve verilen eğitimler ile daha güvenli hale getiriliyorlar.

Çalışanların Korunması

Tüm çalışanların sağlıklarının ve güvenliklerinin koruma altına alınması amacıyla denetimler yapılmaktadır. Kalite standartlarını yakalayabilmek için hizmet talep eden tüm işletmelere, kanuna uygun olarak hizmetlerini ulaştırıyorlar. Çalışanların korunması için oluşturulan bu denetimleri ile meslek hastalıklarının ve iş kazalarının meydana gelmesinin önlenmesini sağlıyorlar.

Gözetimlerin Kazanımları

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yapılan çalışmalar ve gözetim işlemleri ile bazı kazanımların elde edilmesi amaçlanmaktadır. Firma, tüm denetimlerini, uzman ve eğitimli personelleri ile kanunun getirmiş olduğu şartlara uygun yapıyorlar. Sitede yer verdikleri ve müşterilerinin bilgilenmelerini sağladıkları, sayfalarda, gözetimler sonucu elde edilecek tüm kazanımları sıralıyorlar. En önemli kazanım, tüm çalışanların meslek hastalıklarına karşı korunabilmesi için sağlık kontrolünden geçirilmesidir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir