Oto Haber

İngiltere Benzinli, Dizel ve Hibrit Araçları Yasaklıyor

Hükümet, yasağın 2035’te başlayacağını açıkladı.

İngiltere hükümeti, 2035 yılından itiabaren fosil yakıtla çalışan tüm araçların satışını yasaklama kararı aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, iklim değişikliği ile mücadele planı kapsamında daha önce yeni dizel, benzinli ve hibrit araç satışının yasaklanması için öngörülen tarihin 2040 yılından 2035’e çekildiği aktarıldı.

Hem elektrik hem benzinle çalışan hibrit araçları da ilk kez yasak kapsamına alan Londra yönetimi, altyapının daha erken oluşturuması durumunda yasağın başlangıç tarihin daha da öne alınacağını duyurdu.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz aylarda Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) tanıtım toplantısında, “Bir ülke olarak, bir toplum olarak, bir gezegen olarak, bir tür olarak; harekete geçmemiz gerektiğini biliyoruz” ifadesini kullanmıştı.

İngiliz hükümeti, daha önce ülkede sera gazı emisyonunu 2050 yıl itibarıyla yüzde sıfır seviyesine indirmeyi hedeflediğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri