Oto Haber

Ford, Mustang’den Esinlendiği Yeni SUV Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Ford, Mustang esintili elektrikli suv modeli ile dünya’ya ilham olmaya hazır.

Otomobil üreticisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, elektrikli SUV modelini 17 kasımda duyuracağını söyledi.

Ara sıra teaser görüntüleri vermesine rağmen, araç hakkında henüz çok şey bilinmiyor. Elektrik SUV modeli 300 millik menzili olacağı söyleniyor. Kesin bilgi 17 kasımda verilecek.

Bildiğimiz şey Ford’un gelecekte elektrikli araç teknolojise yoğunlaşacağı. Mustang’den ilham alan bu SUV bu stratejinin yapı taşı olmayabilir fakat kritik bir parçası olacağı kesin.

Ford, tarihsel olarak hibrit teknolojiye sahiptir. 2016’da Ford Başkanı Bill Ford, bir fortune etkinliğinde plug-in geçiş teknolojisi olarak gördüğünü söyledi.

Son yıllarda Ford elektrikli araçların geliştirilmesi ve üretilmesine daha fazla önem verdi. Şirket, 2018 yılında, 2022 yılına kadar toplam 40 elektrikli elektrikli araç portföyüne 16 elektrikli araç eklemek için 11 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Ford, Eylül ayında Frankfurt Motor Show’da, 2022 sonuna kadar Avrupa’da 1 milyon elektrikli aracın satışına ulaşma planının bir parçası olarak bir dizi hibrit aracı tanıttı.

Ayrıca Rivian’ın elektrikli aracına yatırıp yaptı ve Volkswagen’le elektrikli taşıtların geliştirilmesi konusunda işbirliği sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir