Oto Haber

Fiat Egea, Almanya’da Sınıfının En Dayanıklı Otomobili Oldu

Tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araçta 0,84 hata oranı belirlenmiş.

Ülkemizin en çok satan modeli olan Fiat Egea’dan bir başarı daha geldi. Tofaş’ta üretilerek dünyanın farklı bölgelerine “Tipo” adıyla satılan Egea, Alman mühendisler tarafından segmentinin en dayanıklı otomobili seçildi.

Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen ve AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlanan raporda, Fiat Egea’nın tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araçta 0.84 hata oranına sahip olduğu belirlendi.

Dergi tarafından “kompakt otomobiller sınıfının en iyisi” olarak nitelendirilen model; şasi, gövde, motor, yağ kaçağı ve egzoz gibi kontrol edilen tüm kategorilerde ortalama değerin üzerinde not alarak yeşil bantta yer aldı.

Konuyla ilgili konuşan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu: “Ürün özellikleri ve fiyat / fayda dengesiyle, 2016 yılında AutoBest tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Otomobili’ seçilen Egea, satışa sunulduğu tüm pazarlarda ilgi gördü. Dört yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan  Fiat Egea Avrupa’da önemli bir başarıya daha imza attı. Tofaş’ın üretim ve Ar-Ge gücünü yansıtan Egea’nın, Almanya’da üç yılını doldurmuş her araca yapılan kapsamlı testlerde rakiplerini önemli bir farkla geride bırakarak “segmentinin en dayanıklı otomobili” seçilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Egea’nın başta ülkemiz ve Avrupa olmak üzere, küresel pazarlardaki başarısını sürdüreceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir