Motor Sporları

Ferrari Pilotu Charles Leclerc İlginç Açıklamalarda Bulundu

Ferrari pilotu Charles Leclerc son yorumlara rağmen kimin birinci pilot olacağına karar verenin kendisi olmadığına dikkat çekti.

Eski Renault patronu Flavio Briatore, Ferrari’nin Charles Lecler’i birinci pilot yapması gerektiğini söylüyordu.

Bununla birlikte genç Monakolu sürücü, Ferrari‘de birinci pilot olma konusunda acele etmiyor ve takım arkadaşı Sebastian Vettel’den çok fazla şey öğrenmeye devam ediyor.

Leclerc, “Kimin bir numara veya kimin iki numara olması gerektiğine karar vermek benim görevim değil. Sonunda kendimiz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

“Sebastian dört pilotlar şampiyonluğu kazandı, benimse tek bir şampiyonluğum bile yok. Harika bir tecrübesi var, çok hızlı ve güçlü, ondan çok şey öğrendim.”

“Sebastian’ın benim takım arkadaşım olması gerçekten yardımcı oluyor. Aracı nasıl geliştirdiğini, mühendislere neler söylediğini takip ediyorum. Aslında, mühendislere birçok şey söyleyebilirsiniz. Ama eğer aşırıya kaçarsanız, onların kafasını karıştırabilirsiniz. Pilot tam olarak ne söylenmesi gerektiğini anlamalı ve Sebastian bu konuda bana çok yardımcı oluyor.”

Aynı zamanda Lewis Hamilton’a büyük saygıyla saygı duyduğunu ekledi.

“Lewis bana her zaman çok nazik davrandı. Beni her gördüğünde hoş bir şey söyledi. Dünya şampiyonundan böyle kelimeler duymak benim için bir onur.”

“Bir zamanlar Lewis’in yarışlarını izlerdim ve Formula ‪1’de‬ olmayı hayal ederdim. Şimdi pistte onunla mücadele ediyorum ve benimle iyi şekilde konuşuyor. Bu harika! ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir