Motor Sporları

Farklı Model 5 Aracın Drag Yarışı Videosunu İzleyin!

Bu yarışın sonucuyla ilgili tahminde bulunmak biraz zor.

Carcow adlı İngiliz YouTube kanalı, bu yeni drag yarışı videosunda 5 adet otomobili yarıştırıyor. Fakat bu otomobillerin birçoğu birbirlerinden farklı tipteki otomobiller. Çünkü bunların arasında bir adet elektrikli SUV, bir adet ortadan motorlu süper otomobil, Alman spor coupe’ler ve son derece hızlı bir sedan yer alıyor. Peki bunlardan hangisi drag yarışında galip gelecek?

Araçlara bakmaya başladığımızda ilk olarak Tesla Model X P100D‘yi görüyoruz. 2 adet elektrik motoruna sahip olan ve Model X’lerin en güçlüsü konumunda olan Model X P100D, 2.9 saniye civarında 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabilen bir araç ve oldukça yüksek beygir gücü ile tork değeri sunuyor.

Yarıştaki araçlardan bir diğerine baktığımızda Audi R8 V10 Performance‘ı görüyoruz. Bu araç bir V10 motora sahip ve 630 beygir güç üretiyor. Üretilen bu güç, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile yola aktarılıyor ve araç bu sayede 3.2 saniye gibi bir sürede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabiliyor. Araçta Audi’nin Quattro adlı 4 tekerden çekiş sistemi de bulunduğu için araç, başarılı ve hızlı bir kalkış gerçekleştirebiliyor.

Yarışta R8 gibi sarı renkli olan bir diğer araç ise yeni nesil Porsche 911 oluyor. Bu araç, yeni 911’in Carrera 4S versiyonu olarak seçilmiş. Aracın kaputu altında 3.0 litrelik 6 silindirli bir boxer motor yer alıyor ve bu motor 456 beygir güç üretiyor. Üretilen güç, Porsche’nin başarılı PDK şanzımanıyla ve 4 tekerden çekiş sistemiyle yola aktarılıyor.

Yarışta yer alan ve henüz bahsetmediğimiz kalan 2 aracın 2’si de Alman üretimi. Bunlardan birisi 4.4 litrelik çift turbolu V8 motora sahip olan BMW M8 Competition Coupe. Bu araç 626 beygir gibi oldukça yüksek bir güç değerine sahip ve 0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 3 saniye civarında tamamlıyor. Yarıştaki pratik otomobillerden birisi olan Mercedes-AMG GT63S Sedan‘a baktığımız zaman ise bu aracın kaputu altında da 4.0 litrelik çift turbolu bir V8 motor görüyoruz. Bu motor da 640 beygir civarında güç üretiyor ve aracı 3.1 saniye gibi bir sürede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıyor. Yarıştaki 5 aracın da teknik değerlerinden bu şekilde kısaca bahsetmemizin ardından sizleri o eğlenceli drag yarışı videosuyla başbaşa bırakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri