Gündem

Epson Yazıcıların Kartuşları Nasıl Dolar?

Epson Yazıcıların Kartuşları Nasıl Dolar?

Kartuş dolumu bazı kullanıcılar için işkenceye döner. Bazı kullanıcılar ise rahatlıkla kartuşu değiştirebilir. Burada ayrım dolumun nasıl yapılacağına hâkim olmamaktan kaynaklanır. Kartuş dolumunun nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin Epson servis ile irtibata geçmeleri neticesinde iyi bir şekilde dolumun nasıl yapıldığını öğrenmeleri mümkündür. Talebe göre firma ile irtibata geçip bizzat dolum talebinde bulunmak ve hızlı bir şekilde dolum yaptırmak da mümkündür.

Kartuş Dolumunun İşlem Basamakları Nasıl İlerler?

Epson L3151 ve tüm yazıcılara ait kartuş dolumu ile ilgili olarak öncelikle tıpayı çıkarıp hazırlamak gerekir. Tıpayı çıkardıktan sonra mürekkebi de hazırlamak gerekir. Seçilen renkteki mürekkep enjektöre koyulur. Enjektörün iğneli bölümünü dolum kısmına 2-3 mm oranında içine yerleştirmek gerekir. Dolumu yapılan kartuşlarla orijinal kartuşun beraber kullanımı soruna neden olur, bu nedenle aynı anda kullanmamaya dikkat etmek gerekir.

Mürekkebin kaliteli oluşuna ve cihazla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Kartuşların üzerindeki çiplere eldiven geçirerek dokunmak ve her türlü önlemi almak önemlidir. Doldurulabilen kartuşlar dolu olarak alınmışsa takmadan önce hava kanallarını çıkarmak lazımdır. Bu işlemler hakkında teferruatlı bilgi için Epson yazıcı servis ile irtibata geçilebilir.

Kartuş Dolumu Sonrası Resetleme Nasıl Yapılır?

Kartuş dolumu sonrası resetleme işlemi yapmak için ilk olarak yazıcıyı kapatmak gerekir. Resume ve cancel tuşlarına bastıktan sonra power tuşuna da aynı anda basmak lazım. Ardından power tuşuna basılı tutup 2 defa daha Resume ve cancel kısmına basılmalıdır. Power tuşu yeşile döndüğü zaman tekrar Resume ve cancele bir kez basmak servis test çıktısı ile ilgili olarak kullanılır. İki kere basmak eeprom bilgisini görmek için kullanılır.

Üç kez basınca eeprom değerlerinin ilk haline geri dönülür. Dört kere basmak mürekkep sayacının sıfırlanmasını sağlar. 6 kez basmak da yazma kafasının iyi bir şekilde temizlenmesi amacı ile kullanılır. Talep edilen işlem hangisi ise ona uygun sayıda resume ve cancele ardından da powere basmak yeterlidir.

Bu işlem basamaklarını uzman kontörlünde öğrenmek ve bizzat işinin ehline yaptırmak isterseniz Epson yetkili servis ile irtibata geçebilirsiniz. Kartuş dolumu, kartuş sonrası resetleme, yazıcıyı bilgisayara bağlama veya buna benzer herhangi bir konuda teknik yardım talebinde bulunmak için https://ascservis.com/ adresini ziyaret edebilir ve hizmet beyanınızı iletebilirsiniz.

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.