Oto Haber

Dacia Duster, 2019 Ağustos Ayında Avrupa’nın En Çok Satan İkinci Aracı Oldu

Avrupa’nın Ağustos ayında en çok satan ikinci otomobili olmayı başaran aracı, kardeşi Sandero takip ediyor. Volkswagen golf birinci sırada.

Avrupa Birliği Ağustos ayı verilerini yayınlayan JATO Dynamics, resmi rakamlara göre Duster’ın Ağustos ayı satış rakamları listesinde ikinci olduğunu açıkladı. 

Geçtiğimiz seneye oranla satışlarını yüzde 10.8 oranında artıran Duster, 19.451 adet satış rakamına ulaşmış durumda. Alman rakibinin ise geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 23.6 oranında bir düşüş yaşadığı görülebiliyor. Tabi bunun, yeni nesil Golf’ün yakın zamanda tanıtılması ile alakası olduğu ortada.

Üçüncü sırada yine bir Volkswagen modeli olan T-Roc, ensesinde ise Dacia Sandero bulunuyor. Rakiplerine görece çok daha yeni olan T-Roc, toplamda 18.262 adet satış yapmayı başarmış. Dacia Sandero ise geçtiğimiz seneye oranla yüzde 2.5 artış göstererek 17.764 adet satış yapmış.

Beşinci sırayı da yine Alman marka kapatmış. İlk beşte 3 adet model bulunduran Volkswagen, 5. sıraya Polo ile giriş yapmayı başarmış durumda. 16.692 adet satış ile geçtiğimiz seneye oranla 21.2 düşüş yaşayan model, yavaş yavaş yaşlanma sinyalleri veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.