Gündem

Buffer Tank Özellikleri Nelerdir?

 

Buffer tank, yenilenebilir enerji kaynaklarının uygulanmasın birden fazla ısı kaynağının bir çatı altında toplanması ve verimliliğin artırılması için tercih edilen içi su dolu olan haznelerdir. Yenilenebilir enerji sistemlerinin içerisinde yer alan ısı pompalarının montajı sırasında bu tank çeşitlerinin kullanılması gerekmektedir.

Isı pompaları buffer tankların bir tarafına bağlanırken diğer tarafına ise radyatör gibi farklı bir ev ısıtma sistemi bağlanmaktadır. Isı pompasının içerisinde bulunan su ısıtıldığında buffer tank sıcak su ile dolar ve sisteme bağlanabilir. Bu tanklarda yüksek izolasyon söz konusudur. Bu nedenle meydana gelebilecek enerji kaybı son derece azdır. Bu tankları kullanmanın bazı avantajları vardır. Bu avantajlardan aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

Buffer Tank Kullanımının Sağladığı Avantajları

Isı pompalarında kompresörünün dur-kalk arasındaki sürenin uzatılması ve ısı pompasının verimi için çok önemlidir. Odalarda tercih edilen termostat, ısı pompalarının 1 saat içinde birden fazla defa devreye girmesine neden olmaktadır. Bu durum ısı verimini düşürmekte ve pompanın ömrünü kısaltmaktadır. Ancak buffer tank kullanımında enerji depolanmaktadır. Bu da söz konusu dezavantajların önüne geçerek bir avantaj oluşturmaktadır.

İçerisinde ısıtılmış su bulunan tanklar, sistemde aniden ihtiyaç olması durumunda kullanılacak bir su ulunduğunu ifade etmektedir. Bu durum herhangi bir şekilde suyu ısıtmayı bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu sayede radyatörler doğrudan ısıtmaya başlar. Bu tankların çok esnek bir yapıda olduğunu ifade edebiliriz. Sisteme bağlı olan ısı pompasının desteklenmesi için bir ısı kaynağının da tanka bağlanması çok önemlidir. Tüm bunların yanı sıra ısı pompaları evin ısıtma devresinin birbirinden ayrılmasını sağlar. Isı pompaları bu özellikleri ile evin ısıtma sistemlerindeki tıkanma ve direnç gibi olaylardan etkilenmemektedir.

En Kaliteli Buffer Tank Çeşitleri

Buffer tankların sahip olduğu özellik ve avantajlardan bahsettik. Bu noktada sizler için sunulan kaliteli ve güvenilir buffer tank çeşitlerini daha detaylı incelemek ve bu ürünlere sahip olmak için doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde yer alan ürünleri incelemek. Timfog ile iletişime geçerek çok daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir