Gündem

Boşanma Şartları Nelerdir?

İnsanlar, evlendikten bir süre sonra herhangi bir sebepten dolayı evliliklerini bitirmek isteyebilirler. Her bireyin en doğal haklarından biri de budur. Türk Medeni Kanunu’na göre de hâkim tarafından karar verilerek boşanma süreçlerinin tamamlanması mümkün olmaktadır. Bu konu hakkında anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma olarak 2 farklı boşanma davaları görülür. Taraflar, eğer anlaşmalı boşanma ile evliliklerini bitirmek istiyorlarsa en az 1 yıl sürmüş olması temel şartıyla anlaşmalı boşanma süreçlerine dahil olabilirler.

Eşin diğerinin davasını kabul etmesi durumunda karşılıklı olarak davanın kabulü direkt olarak boşanma davasının da anlaşmalı olduğu anlamını taşır. Bu alanda doğru bir boşanma avukatı gerçekten de tüm süreçlerde sizlere yardımcı olur.

Hakim tarafından gerekli görülmesi halinde tarafların savunması dinlenirken aynı zamanda çocuklar varsa, çocukların menfaatlerine uygun şekilde de anlaşmada değişikliklere gidebilir. Bu şekilde anlaşmalı boşanma davalarında süreçler ve şartlar hâkimin kararına bağlı şekilde değişkenlik gösterecektir. Bu konuda Ankara boşanma avukatı ile beraber destek ve hizmetten faydalanarak en doğru şekilde de hizmet alacağınız bir hukuk bürosuna başvurmanız gerektiğini de unutmayın.

Boşanma süreçlerinizde siz de aile hukuku olarak Ankara’da doğru bir hukuk bürosuna başvurmanız, bununla beraber en iyi şekilde de dinamik ve genç bir kadro ile görüşerek destek almanız en iyi koşulları sizlere verecektir. Bu sayede istediğiniz gibi profesyonel bir avukatlık desteğiyle beraber seçeceğiniz en iyi hukuki danışmanlık isteklerinizde de her zaman için en iyi desteği bulur, doğru bir dahil olma süreceğiyle beraber evlilik süreçlerinizin de sağlıklı bir şekilde bitirilmesini gerçekleştirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir