Gündem

Azerbaycan Eczacılık Fakültesi Fiyatları Ne Kadar?

Azerbaycan Eczacılık Fakültesi Fiyatları Ne Kadar?


Azerbaycan’da eğitim masrafları kişileri çok zorlayıcı bir yapıda değildir. Sınavsız üniversite okumayı isteyenler belirli bir bütçeyle hayallerini gerçekleştirebilirler. Bunun için mutlaka bir ödeme yapılması gerekmektedir. Eczacılık eğitimi almak için Azerbaycan Eczacılık Fakültesi fiyatları hazırlık sınıfında 3000 dolarlık bir ödeme yapılması gerekir. Hazırlık sonrasında lisans sınıfları için de yapılması gerekli ödeme 4000 dolardır.

Azerbaycan’da en fazla talep gören üniversite bölümlerinden biri de eczacılık fakültesidir. Dünyanın her yerinde geçerliliği bulunan ve birçok insanın hayalini süslediği bu mesleği başarılı olarak yapmak için kesinlikle kaliteli bir okulun eczacılık bölümünden mezun olması gerekir. Bunun bilincinde olan birçok Türk öğrenci de devamlı olarak bize başvuru da bulunarak bu bölüme yerleşmek için neler yapmaları gerektiği ile ilgili araştırmalar yaparlar. 1 yıl hazırlık sınıfı okunduktan sonra 4 yıl zorlu bir eğitim alan öğrenciler bu zamandan sonra alacakları diplomalarla meslek hayatlarına adım atabilirler.

Diş hekimliği ve Tıp ile beraber en fazla talep gören bölümlerden biri eczacılık bölümü için kayıtlar kısa olduğu ve kontenjanlar da kısıtlı olduğundan öğrenciler vakit kaybı yaşamadan kayıt süresinin en başlarında tüm işlemlerini yapmalıdırlar. Türkiye’de ÖSYM sınavına girerek gerekli şartları yerine getiren her öğrenci eczacılık bölümüne başvurularını gerçekleştirebilirler. Ancak Azerbaycan’da eczacılık okumak için sınava girmeye gerek bulunmamaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


Azerbaycan Tıp Üniversitesi YÖK tercih kılavuzunda bulunduğundan diploma denklik problemi yoktur ve öğrenciler mezun olduklarında diplomalarına kolay bir şekilde denklik alabilir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olarak ülkemizde TUS ya da DUS sınavlarına girerek, Devlet hastanelerinde uzman olarak çalışabilmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesinde hazırlık sınıfında okumak mecburidir ve Hazırlık Eğitimi yılda 6 ay olmak üzere iki kez yapılır. Her hazırlık sürecine 300 Türk öğrenci kaydı yapılmaktadır.
Nahçıvan Devlet Üniversitesi


PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ülkemizde Nahçıvan Devlet Üniversitesinin üniversite tarafından tanınan tek resmi kayıt ofisi ve temsilciliğidir. Temel bilim, eğitim ve kültür merkezi konumunda yer alır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda bulunan üniversitelerdendir ve bu üniversiteden mezun olanlar diploma tanınırlığı ile ilgili problem yaşamaz.
Azerbaycan Devlet Agrar (Gence) Üniversitesi


Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi diplomaları YÖK tarafından tanınır ve Azerbaycan’da Eczacılık bölümü bulunan 3 üniversiteden biridir. Azerbaycan Eczacılık Fakültesi fiyatları oldukça düşüktür ve ücretler manat ile ödenir. Türk öğrencilerin en fazla kayıt gerçekleştirdikleri bölüm olan Eczacılık bölümünün eğitim süresi 5 yıldır ve üniversitesinin eczacılık bölümü için hazırlık eğitimi yoktur. Eğitim dili Eczacılık’ta Azerbaycan Türkçesidir. Bu üniversite şehit ailelerinin 23 yaş altı çocuklarına burs vermekte ve lisans ücreti almamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim sitesi üzerinden bilgi almak mümkündür.

Firma Bilgileri: Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim-Beyoğlu /İstanbul  Tel: 0 (212) 244 66 00