Araç Bakımı

Araç/Kaporta Boyama

kaporta boyama işlemi zamanla otomobil yüzeyinde oluşabilecek çizikler, çürüme ve paslanmalar, güneş yanıkları, kazalar sebebiyle oluşan hasarlar gibi deformasyonlar sebebiyle aracın istenmeyen görüntüsünden kurtulmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir işlemdir.

Araç kaporta boyama işleminde ilk adım, otomobilin metal yüzeyinin sağlam bir şekilde temizlenmesi işlemidir. Metal yüzeyde pas kalıntıları var ise, öncelikle uygun işlemlerle araç, yüzeyindeki pas kalıntılarından iyice arındırılır. Bu adım çok önemlidir. İşlem iyi yapılmadığı takdirde yüzeyden temizlenemeyen pas kalıntıları bir süre sonra boya tabakasının altından tekrar çıkmaya başlayacaktır. Uzun vadeli ve kalıcı bir sonuç için araç yüzeyinin pas ve oksit kalıntılarından arındırılması titizlikle yapılmalı. Uygulanan işlem yüzeyi pas ve oksitten yeteri kadar arınmadığı takdirde, kimyasal ters çeviriciler kullanılır. Ayrıca bu kimyasallar pası metale çevirerek yüzeye dolgu bırakır ve astarlama işleminde çok daha etkili ve sağlam yapışma sağlar.

Araç yüzeyi pas ve oksit kalıntılarından temizlendikten sonra, yüzey boyanmaya hazır hale getirilmek için, astar ya da gerek görüldüğü takdirde macun işlemi uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri