Gündem

Anında Ay Burcu Analizi Ücretsiz Hesaplama

Ay’ın bulunduğu burç içsel dünyamızı ifade ettiğinden dolayı duygusal tepkilerimizle ilgi birçok mesele Ay burcumuzla tam olarak alakalıdır ki, bize zevk veren şeyler ve alışkanlıklarımız da Ay burcumuzun tesiriyle açığa çıkan konular arasındadır. Duygu dünyamıza olan direkt etkisi nedeniyle yaşamımızın tüm alanlarını maximum derecede tesiri altında bırakabilir ancak, en önemlisi insanlarla sürdürdüğümüz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın bulunduğu burç özellikle sevgiden ne beklediğimizi, beslenme yöntemlerimizi ve ruhsal rahatlama alanlarımızı da biçimlendirir.

Tüm harita hesaplamalarında olduğu gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum anına ait verilerin dakika bazında bilinmesi istenmektedir. Bu bölümün doğruluğu büyük öneme sahiptir, çünkü yalnızca küçük bir zaman farkı farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak adına mutlaka dikkatli davranılması gerekir. Tam doğum saati bilgilerine sahip olduğunuzda, websitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama programı doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.

Duygusal alandaki hayli konuda tesir sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki yeri astroloji meraklılarının çok önemsedikleri ve üzerinde durdukları başlıca konulardandır. Natal haritada, Ay’ın konumlandığı burç, özellikle insanlara duygusal manada nasıl tepki verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Kendinizin yahut da bir başkasının duygusal özelliklerini anlamak için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama programını kullanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzun ne olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum tarihinizi bildirmeniz gerekiyor. Akabinde hesapla butonuna tıklayın. Ay burcunuz derhal hesaplanacaktır. Şayet başka bir kimseye ait Ay burcu çizelgesine göz atmak isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın şimdiki konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz ana ait zaman bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bununla beraber sorgulanan tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu astrolojik konumu ve o astrolojik konumda ne etkilerinin olduğunu okuyabilirsiniz.

Ay’ın bir anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında turlaması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi hangi yöntemlerle koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu gösterir.

Güneş Burcu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Güneş, Güneş sistemimizdeki en büyük güç olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en önemsenen güçtür. Güneş’in konumu, iç dünyanızla ve hayatınız boyunca kim olmaya yaklaştığınızla ilişkilendirlir. Kabiliyetlerinizi çevrenizdeki kişilerle hangi yolla etkileşime aldığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, hedeflediğiniz şeylerin ve benliğinizin ana yapısıdır. Gençliğin ardından, Güneş burcunun tesiri artış gösterir çünkü bu dönemde, gerçekte kim olduğunuz konusunda kendinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Burçlardaki Güneş temel doğanızı ve yaşamın olağan akışı esnasında stabil kalan kişilik özelliklerinizi belirler. Bu özellikler sizin dünyaya parıldadığınız görüntü, gerçek ve içteki parçanızdır. Esasen bir yıldız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde bulunur ve aynen bu şekilde Güneş burcunuz da eşsiz şahsi odak noktanızı belirtir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için websitemizdeki burç tespit etme aracından faydalanabilirsiniz.

Merkür Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Astroloji haritasındaki Merkür, öğrenme, bilgileri bir arada tutma ve çevreyle temas kurma şeklimizde etkilidir. Merkür burcunuzdan nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu öğrenme sistemimizi kullanıp gerekli tespitte bulunmalısınız. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, aslında dış burcu ile değil, Merkür burcuyla diyaloğa gireriz. Merkür yerleşimimiz iletişim yöntemimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce dünyamızı yönettiğinden dolayı, hayatımızın tüm alanlarında etki sahibidir. Merkür yerleşimimiz düşünce şeklimizi, yazarlıkla alakamızı ve kendinizle ve başkalarıyla iletişim kurma yöntemimizi yönetir. Her burçta yorumlamasında farklılıklar içeren Merkür burcumuz, potansiyel zekamızı ve bu zekayı nasıl aktive ettiğimizi gösterir.

Ücretsiz Venüs Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Venüs burçlar arasında hareket halindeyken, 24 saatlik süreçte ortalama olarak bir derece yer kaplar. Bu hızla bir burçta ortalama bir ay kaldığı manasına gelir. Buna ek olarak her 18 ayda bir retro hareketi yapar ki, Venüs’ünüzün nerede olduğunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritasından yararlanmak ve doğduğunuz günde hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama programı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerlerle alakalı olduğu için para, estetik ve lüks bulduğumuz şeylerle olan ilişkilerimizi kontrol eder. Astrolojik açıdan daha önemlisi, doğum haritamızdaki Venüs sevgi anlayışımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşk ilişkilerindeki tutumumuzu bildirir. Muhtemel aşkınızla aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş’e göre yorum yapmak sıkça kullanılan bir yoldur ancak, Venüs burcundan tespit yapmak doğrudan doğruya aşkın merkezine inmenin en geçerli yoludur.

Ücretsiz Mars Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Diğerlerine göre Mars nispeten daha hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerilediğine bağlı olarak iki – yedi aylık süre zarfında burçları etkisi altına alır. Mars gezegeninin tüm burçlar kuşağını gezmesi yaklaşık 2 yıl sürer. Bu sürenin başlangıcını doğru bir şekilde saptayabilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, iki yıl sonraki Mars döneminde nasıl hareket edeceğiniz ve enerji seviyeniz ile alakalı ipuçları almış olursunuz. Natal haritalardaki Mars’ın getirilerini anlamak, nasıl harekete geçtiğiniz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğu hakkında bilgi verir. Bu veriler, enerji kazanmanıza ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Mars konumunuzu kolay bir şekilde öğrenmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanılması gerekir.

Jüpiter Burcunuz Dış Görüntünüze Ne Kadar Yansıyor?

Jüpiter’in yer aldığı burç sizin hakkınızda fark edebileceğinizden daha fazlasını söyler, algı kapasiteniz ve bilincinizi yükseltme metodlarını gündeme getirir. Genişlemeyi temsil eden Jüpiter genellikle bu özelliği ile beraber yüksek dozda doğruluk ahlakı da getirir. Jüpiter’in bulunduğu burcu gerçek anlamda anlamış olmanız, hayatınıza daha fazla şansı çekmenize imkan tanır. Jüpiter’in hangi burçta olduğunu tespit etmenin değişik yolları vardır. Bir astroloji yazılımından faydalanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumunu kolayca bilebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz durumunda. Ayrıca bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Natal haritanız elinizin altındaysa Jüpiter’inizin bulunduğu pozisyonu buradan da tespit edebilirsiniz. Şayet hassas bir şekilde bu yerleşime detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Sistemi

Bir kuşak gezegeni olan Satürn, bir burç derecesinde yaklaşık iki buçuk yıl geçirir ve ilk başladığı yere geri dönmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman sürer. O geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir tür olgunluk işaretidir. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubunun benzer yaşam dersleri öğrendiği manasında yorumlanır. Websitemizde bulunan Satürn burcu bulma uygulaması aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu astrolojik konumu anlayabilirsiniz. Haritada, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, sınırlarımızı, korkularımızı ve sorumluluk duygumuzu gösterir. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza nasıl yaklaştığımızı açıklayabilir ve bununla birlikte, normal olarak dışa vurmakta zorlandığımız ve hatta kişiliğimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özellikleri de gösterir.

Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Astrolojik göstergelerin tamamen yoruma dayalı tarafları olsa bile, aslında çoğunlukla aynı şeyleri ifade eder. Bu sebeple bire bir olmasa bile farklı astrologların yorumlamaları bir birine çok benzer.

Gökyüzü haritaları an be an değişse de, doğum haritaları doğum tarihi ve koordinata özel olarak uzayın bir resmi olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

İnternet üzerinde yayında olan birçok ücretsiz doğum (natal) haritası hesaplama hizmeti bulunduğunu görüyoruz. Bu siteleri incelediğimizde, kimilerinin yalnızca gezegenlerin konumlarına yer verdiğini, ama bu işaretlerin hangi yön ve alanda yorumlanması gerektiğini herkesin anlayacağı biçimde açıklamakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterince astroloji bilmeyenler kapsamlı doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak kolay anlaşılır yorumları kapsayan bir ücretsiz doğum haritası servisi olarak hizmet veriyoruz.

Astrolojik doğum haritası bir kimsenin doğum anında bulunduğu enlem ve boylama göre astrolojik yönden tesir eden Güneş ve diğer gezegenlerin bulunduğu yerleri gösteren bir haritadır.

Yıldız haritaları çıkarılırken gerekli olan zaman bilgilerinin doğruluğu kesinlikle önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen birkaç dakikalık sapmanın bile tüm ev ve burç konumlarını yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Natal haritaların doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve açıklamalarının yapılabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin tam olarak bilinmesi gereklidir. astroasis.com sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak giriş yapacağınız bu veriler dahilinde kişiye özel astrolojik doğum haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Gök günlükleri (ephemeris) belli tarihlere göre Güneş ve gezegenlerin konumlarını tespit etmek için kullanılan teknik bilgilerden oluşur. Bu çizelgeleri inceleyerek, burç konumlarını görebilirsiniz ancak, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama konusunda çaresiz kalabilirsiniz. Haritadaki teknik tabirlerin okunması ancak eğitimli astrologlar tarafından yapılabilen zor bir iştir. Bu konuda bir uzmandan profesyonel destek alabilir ya da sitemizin doğum haritası programından yararlanabilirsiniz.

Astroloji sahasında uzman olmasanız da şahsınıza özel detaylı ve yorumlu doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı hesaplamak için doğum gününüze ilişkin tarih ve saat verilerini ve coğrafi konumunuzu girmeniz yeterlidir. Hesapla butonunu tıkladığınız anda derhal haritanızı görebilirsiniz.

Seneler önce ileri düzey astroloji bilenlerin karmaşık hesaplamalar yaparak binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, günümüzde sitemizin doğum haritası hesaplama sistemi ile anlık olarak oluşturmak ve tüm yorumlarını okumak mümkün hale geldi.

Basitçe tarif etmek gerekirse ücretsiz doğum haritaları astroloji alanındaki uzmanların sahip oldukları bilgilerin gelişen teknoloji sayesinde bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan türüdür.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak deneyim ve uzmanlık gerektiren, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bu nedenle bir kişinin herhangi birisine ait doğum anına ait yıldız haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde bütün hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek yazılımlar kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendi yıldız haritanızı kolaylıkla çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Yükselen Burçlara Farklı Bir Bakış Hemen Hesaplayın

1. Ev konumundaki burcun ne anlam taşıdığı ve hangi özellikleri verdiği, hesaplama sonrasında çıkan bilgilerle birlikte verilmektedir. Natal haritada 1. Evin önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyerek belki de doğru söylemiş oluruz. Çünkü yükselen burç (1. Ev) bulunduktan sonra tüm haritanın diğer ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojik kurallar gereği öngörüler her zaman 1. Evle ilişkilidir. Yalnızca bu bile 1.Evin önem derecesini ortaya koyan en geçerli bilgidir. Coğrafi konum ve doğum saatinizi girerek kesinlikle yükselen burcunuzu öğrenin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imajınız olduğunu daha hızlı bilmenizi mümkün hale getirir.

Kimi sitelerde yükselen burç hesaplama işlemleri araştırırken kimi basit tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda doğru sonuç çıkaran gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama tablosu bulunmamaktadır gerçekte. Bulduğunuz bir cetvelde, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve sadece Güneş burcunuz ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa güvenmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat farkı ve otomatik olarak yaz saati uygulaması kesinlikle gerekmektedir.

Bildiğiniz gibi, Güneşin ışığından daha fazla faydalanmak adına belirli zamanlara göre saatler ileri/geri alınırlar. Son birkaç senedir ülkemizde bu tür bir uygulama sonlandırılmışsa da, ASC (Ascendant) burcu bulunacak kişinin doğduğu sene içerisinde bu uygulamanın yapılıp yapılmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu bilgi ışığında yapılmalıdır.

Yükselen burç doğum anınızda bulunduğunuz şehre göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan yıldız haritanızdaki birinci evinizdir. Astrolojiyi takip etmeyenler genellikle kendilerini Güneşin konumlandığı burca göre tanımlasalar da, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından farklı görünebilirler. Çünkü karşı tarafa verdiğimiz izlenim daha çok yükselen burcumuzla alakalıdır.

Web sitemizdeki yazılım sayesinde, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmasanız bile 1. Ev konumunuzu öğrenebilirsiniz. Yapacağınız işlem çok kolay. Tabi ki doğduğunuz saati kesin bir doğrulukla bilmeniz kaydı ile. Sitemizdeki yükselen burç hesaplama kısmına, doğduğunuz andaki saati doğum lokasyonunuzu yazın, devamında beliren hesapla butonunu tıkladığınızda hesaplama yapılacaktır.

1. Evin tespiti için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu veriler astrolojiyi bilmeyenler için anlaşılma imkanı olmayan karmaşık içerikler içerir. Bu bilgilerden yararlanabilmek için astrolojik sahada ileri düzey bilgi ve deneyim sahibi olunması gerekmektedir. 1. Evin hesaplanmasında en garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan hizmet almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenerek kullanabilir, yükselen burcunuzu ASC (Ascendant) kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.