Oto Haber

2019’un En Verimli Otomobilleri

İtalya, her hafta “Real Fuel Consumption” adını verdiği, Türkçesi “Gerçek Tüketim” olan testlerde piyasaya yeni sürülmüş otomobilleri alıp gerçek dünyada yakıt tüketim grafiğini ortaya koyuyor. Bunu 6 yıldır yapan ekip arkadaşlarımız, insanlar araç satın almadan önce onlara karşılaşacakları manzarayı sergileyerek güzel bir iş çıkarıyor.

2019’da da bir dizi yeni modeli deneyimleyen İtalya takımı, yılın en verimli benzinli, dizel, LPG, metan / doğal gaz, hibrit ve elektrikli araçlarını sıraladı. Her daim gelişen dünyada alternatif yakıtların sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Belki de 2020 yılında bu kategoriler arasında hidrojen, hatta kısa süre önce Motor1 Türkiye olarak açılışına katıldığımız Shell ve Turcas girişimi istasyonun yakıt malzemesi olan LNG bile görülebilir.

Tüketim değerlerine geçmeden önce, 360 km’lik test rotasında bütçeyi en az yoran otomobili duyurmak istiyoruz. İtalya’daki indirimli fiyatlarla skoda oktavia 1.5 wagon G-TEC doğal gaz ile beslediği motoruyla arkadaşlarımıza toplamda 10.43 €’ya patlamış. İkinci sırada ise ev tipi soketle bataryası doldurulan ve yolda birkaç mola ile 13.17 € harcatan KIA E-seul yer almış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.