Oto Haber

2019 Yılında Volkswagen En Çok Sosis Sattı.

Evet, yanlış duymadınız.

Volkswagen’in en çok sattığı ürününü tahmin edebilir misiniz? Golf olabilir mi? Ya da Beetle da iyi bir tercih olabilir. Fakat cevap bunların hiçbiri değil. Alman üreticinin her sene en çok sattığı ürünü sosisleri oluyor.

1970’lerde Wolfsburg’da çalışan işçilerin karnını doyurmak için üretilen Currywurst, zaman içerisinde lokal bir fenomen haline gelmiş. 2000’lerin başından beri ise bu sosisler tüm Almanya’yı besleyecek konuma çıkmış durumda.

Volkswagen geçtiğimiz sene 6.2 milyon adet otomobil üretirken sadece Wolfsburg’da bulunan sosis fabrikası 6.8 milyon sosis üretmeyi başarmış.

Volkswagen’in bu ilginç operasyon koluna bir bakış atmak isteyen The Grand Tour sunucusu Richard Hammond, Discovery Channel’daki yeni programı Richard Hammond’s Big için Wolfsburg’a seyahat etmiş.

Sosis üretiminin her ayağında görevlendirilen Hammond, emektar bir Volkswagen işçisi olan Sigrid Weinman’ın hayat hikayesini de dinliyor. Weinman’ın araç içi döşemeleri ile başlayan macerası, sosis üretiminin en önemli aşamalarından birinde son bulmuş.

Bakalım Volkswagen bu “sosis” başarısını devam ettirebilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir